Header

Zdrowie i medycyna

strona - blog - www - eu - www Strzałem w dziesiątkę jest choćby zmiana nawyków żywieniowych. W wielu przypadkach nieodpowiednio jemy - to sprawia, że tak naprawdę źle się czujemy. Weźmy choćby jako przykład Japończyków. W końcu to żadna tajemnica, iż w Japonii ludzie generalnie bardzo długo żyją. To ma dużo wad - system emerytalny, ale fakty są takie, że w przeważającej większości przypadków pragniemy dożyć późnej starości. A na dodatek jak najdłużej na nic się nie uskarżać. Cóż, Japończycy w większości przypadków bardzo zdrowo się odżywiają, więc są tym narodem, który jest zdrowy.
Działem, jaki wspomaga nam zdołać zachować w pełnym zdrowiu swoje ciało ludzkie, jest sztuka lekarska. Wymyślona została wieki temu, to naturalnie dzięki niej ludziom udaje się pokonywać trudne schorzenia, a także inne powiązane z niewydolnością organizmu ludzkiego rzeczy. Istnieją ludzie, którzy niezwykle błyskawicznie łapią wszelkiego rodzaju wirusy, ale są także tacy, którym takie rzeczy z biegiem czasu nic nie robią. Jednak długo nieleczone wirusy mogą zbytnio zaatakować organizm, przez co uczynią, że stanie się on mało pożyteczny oraz źle postrzegany przez lekarzy. Kiedy nie mamy pieniędzy na lekarstwa, lub na ogólne kurowanie, niestety jesteśmy w bardzo złej sytuacji, z jakiej wielokrotnie ciężko sobie tak do końca zdać sprawę. Każda jedna wizytacja, jaką powinniśmy odbyć, ma prawo nas umocować w przekonaniu, że musimy działać na rzecz zdrowia jak najwięcej oraz jak zwykle to tylko jest dopuszczalne. Ze zdrowia w końcu nie można sobie robić dowcipów, gdyż jedynie ono, ma prawo nam pozwolić na spełnianie marzeń oraz działanie w imię dobra medycyny, na podstawie której udaje się wyciągać spore konkluzje.
Obyczaj picia herbatki jest tu od dawna, już w XV wieku była z pietyzmem palona i pita w Japonii. Tam obrządek picia herbaty związany był z bogiem buddą, a popijanie herbaty tworzyło przejaw kultu i czci tego boga. Podczas piciu herbatki pielęgnowano ciszę oraz zadowolenie, w momencie picia herbaty wolno było się zrelaksować i wyciszyć by scalić się z bogiem buddą. Picie herbaty było powiązane z tzw. drogą do perfekcji. Picie herbaty było autentyczną ceremonią, pito ją pomału bez zbytecznego pośpiechu. Dziś już nikt nie zastanawia się jakie są korzenie tradycji picia herbaty. Serdecznie zapraszamy na równowaga kwasowo-zasadowa. Ten napój akompaniuje nam na co dzień i właściwie nie zdajemy sobie sprawy z tego skąd herbata pochodzi oraz jakie miała przesłanie dla innych kultur. U nas poniekąd nie ma takiej kultury picia herbaty jak w Japonii Chinach czy Anglii. Mimo to coraz entuzjastyczniej po nią sięgamy. Jednakże nie ma dookoła niej prawdziwej aury i ceremonii. Herbata jednakowo jak kawa jest dodatkiem do śniadania czy deseru. Chociaż dla większości herbata to normalność i poniekąd nie analizujemy całej jej historii to podobnie jak w Chinach czy Japonii herbata ma dostarczyć ukojenie, relaks oraz zdrowie.
To nie przypadek, iż wśród takich osób, które żyją w stresie jest ponadprzeciętna ilość chociażby zawałowców. Czyli krótko podsumowując - stres jest zabójcą. Jak zatem należy zwalczać stres? Niewątpliwie czymś ze wszech miar efektywnym jest częste spotykanie się z psychoterapeutą. Choć akurat Polska nie jest takim miejscem, w którym psychoterapia jest modna, to jednak rozmawianie z ekspertami od ludzkiego umysłu może dać zadowalające efekty. Warto także stosować różnego rodzaju techniki relaksacyjne. Ogólnie wojna ze stresem nie jest skazana na przegraną! GotLink.pl -

Spis Treści